" />

Bakır Tava Fiyatları ve Modelleri

Türk mutfak kültüründe, bakır tavaların yeri her zaman ayrıdır ve leziz yemekler yaparak fark yaratmak isteyenler, asırlık geleneğin günümüzdeki yansıması olan bakır tavaları halen tercih ediyor.

Sırala
Görünüm:
Toplam 5 ürün görüntüleniyor.

Bakır tava modellerinin bu denli tercih edilmesinin nedeni, günümüzde kullanılan tavalara göre hala performans ve kalite açısından iyi bir noktada olması. Bakır tava kültürünün doğduğu yer olan, bakır işçiliğinin asırlardan gelen geleneklere göre sürdürüldüğü Gaziantep’te, usta el işçiliği ile ortaya konmuş birbirinden kaliteli bakır tava modelleri karşımıza çıkıyor. Gaziantep yöresel ürünlerini internetten satışını sağladığımız sitemizde, bakır tava seçeneklerini de sizlere sunuyoruz. Bakır tava fiyatları, bakır tavaların özelliği ve bakır tava temizliği hakkında bilgileri bulabilirsiniz.

Bakır tavalar nasıl kullanılır?

Bakır tavaların bu denli yaygın olmasının nedeni, bakırın metaller arasında ısı iletkenliği konusunda en iyilerden biri olmasıdır. Bu da, bakır kaplarda pişen yemeklerin besleyici özelliklerini kaybetmeden pişmesini sağlar. İçi kalayla kaplı olan bakırların, sapları pirinçten yapılmıştır ve bu işlemlerin tamamında elle yapım söz konusudur. Bakır ürünlerin kullanımında dikkat edilmesi gereken noktaları sıralamak gerekirse, bakır tavalarda yemek pişirirken mutlaka kısık ateş tercih edilmelidir. Metal kaşık, bakır tavada yemek hazırlarken asla kullanılmamalıdır.

Bakır tavalar nasıl temizlenir?

Yüzyıllardır kullanılan bakır tavalar, özel bir yemek pişirme kültürünü bizlere sunuyor. Ancak bakır tavaların temizlik aşamasında, herhangi bir tavanın temizliğinden farklı davranmamız gerekmektedir. Bakır tavalarda en çok dikkat edilmesi gereken kural, renk açıcı özelliğe sahip olabilen deterjanlar ile temizlenmemesidir. Bunun dışında, bakır tava temizliğinde bulaşık süngerinin sert tarafı asla kullanılmamalıdır. Benzeri şekilde, bulaşık teli de bakır tavalara zarar verebilir. Bakır tavaların içinin kalay ile kaplı olduğu ve sert bir darbede bunun zarar görebileceği unutulmamalıdır. Bakır tava yalnızca süngerin yumuşak kısmı ile, sıvı bulaşık deterjanı kullanılarak temizlenmelidir. Bakır tava ilk kullanımında, 3-4 santimetre süt dökülerek, sütün kaynatılması suretiyle temizlenmelidir. Ürünün içi ve kapağı ilk aşamada süt ile temizlenir ve ardından su ve sıvı deterjan kullanılarak bakır tava temizlenir, ilk kullanıma hazır hale getirilir.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.