Sedef Ürünler

Uzun yıllar boyunca saklanacak, kaliteli ve yöresel bir hediyelik eşya arıyorsanız, sedef işlemeli ürünler, asırlardan bugüne gelen özel işçiliği ile ön plana çıkan seçeneklerden.

Sıralama seçin
Görünüm:
Toplam 16 ürün görüntüleniyor.

Beyaz ve sert bir madde olan sedefler, Anadolu kültüründe önemli bir yeri olan sedef kakma ve sedef işçiliği ile, ortaya çıkan harika eserlerle bugünlere kadar ulaşmıştır. Selçuklu ve Osmanlı döneminde kullanılan sedefler, nesilden nesile aktarılan ustalıkla birlikte bugün, Gaziantep’te sedef işçiliği ürünleri ile karşımıza çıkıyor.

Sedef kutularla evinize hava katın

Oyma ve kakma teknikleri ile ince işçilik sanatının bir araya geldiği sedef ürünlerde, en çok öne çıkan ürünler içinde kutular geliyor. Sandık ya da mücevher kutusu olarak kullanılabilen sedef ürünler, evlerin baş köşesinde, onlarca yıl saklanabilecek kaliteye sahip. Türkiye’de yaygın olarak Kahramanmaraş, Adıyaman ve Gaziantep’te yapılan sedef işçiliğinin, Gaziantep yöresindeki yeri ise ayrı. Ayna, sehpa, tavla, baston gibi ürünler üzerine yapılan özel Antep sedef işçiliği ile ortaya çıkan ürünler, hediye kutusu olarak tercih ediliyor. Özel eşya saklama kutusu arıyorsanız, sedef kutular aradığınız şık tasarım ve kaliteye sahip. Üzerinde farklı desenleri ile, görenleri büyüleyen sedef kutu seçenekleri, Gaziantep yöresinden alınabilecek en kaliteli hediyelikler içinde yer alıyor.

Takı ve yüzük kutusundan özel işlemeli bastonlara

Gaziantep yöresel ürünlerinin en seçkin seçeneklerini bulabileceğiniz sitemizde, sedef işlemeli ürünler içinde geniş seçenekler sunuyoruz. Sedef işlemeli ürünler içinde küpe ve yüzük kutuları, özel işlemeli bastonlar, küçük sandıklar, masa ve makyaj aynaları yer alıyor. Sedef kakma sanatının en iyi örneklerini görebileceğiniz bu ürünler, kargo ile Gaziantep’ten Türkiye’nin her noktasına gönderiliyor. Özel eşya saklama kutusu olarak, birçok farklı amaçla kullanabileceğiniz sedef işleme ürünlerimizi inceleyebilir, detaylarını görebilirsiniz. Sedef kutu fiyatları olarak, her bütçeye uygun fiyatların yer aldığı sitemizde, siz de evinizde evladiyelik bir ürün olmasını isterseniz, ya da sevdiklerinize unutulmaz bir hediye armağan etmek isterseniz, sedef işleme ürünlerimizi satın alabilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.