Reçel Çeşitleri ve Fiyatları

Özenle seçilen meyvelerin, ev yapımı ortamda kavanozlarda saklanarak, tadına doyum olmayan birer lezzet olan reçele dönüşmesi gerçek bir mucize. Birçok hastalığa şifa olan reçel, uzun bir süre bozulmadan muhafaza edilebilen geleneksel bir lezzettir. 

Sıralama seçin
Görünüm:
Toplam 25 ürün görüntüleniyor.

Farklı reçel çeşitlerinin yer aldığı kategorimizde, ev yapımı reçelleri, kahvaltılık reçelleri onlarca farklı çeşidi ile görebilir, inceleyebilirsiniz. Ev yapımı reçellerin nasıl yapıldığını ve reçel fiyatlarına dair aklınıza takılan soruların yanıtını ise burada bulabilirsiniz.

Reçel çeşitleri

Doğal yöntemlerle hazırlanan ve uzun bir saklama ömrü olan reçeller, saklama koşullarına sadık kalınırsa çok uzun bir süre kullanılabilir. Kahvaltı masalarının olmazsa olmazı reçeller içinde, en çok sevilen ve tercih edilen bazı reçel çeşitleri doğal limon reçeli, urmu karadut reçeli, çilek ve kayısı reçelidir. Elbette ki doğal, geleneksel reçel yapımına uygun olarak reçel çeşitlerinin sayısı günümüzde artmaktadır. Tüm meyvelerden elde edilebilen reçeller, sebzeler kullanılarak da yapılabiliyor. Doğal ev yapımı kuşburnu reçelleri, ev yapımı doğal kabak reçeli, kantaron, kekik, ıhlamur, adaçayı ve gül reçeli gibi özel çiçeklerden yapılan reçeller de mevcuttur. Karışık meyve reçelleri, kozalak reçeli, koruk ve doğal kayısı reçelleri de sevilen reçel çeşitleri içinde yer almaktadır. Ayva, patlıcan, limon, turunç, ceviz ve kivi gibi, farklı yörelere özgü önemli ve besin değeri yüksek meyve ve sebzeler ile de, güzel reçeller yapılabilmektedir.

Reçel nasıl yapılır? Ev yapımı reçelin sırrı

Reçeller, toz şeker ve kaynamış suya bırakılan, uygun niteliklere sahip meyve ve sebzelerin, özünü zaman içerisinde o suya bırakması, ve uygun koşullar içinde saklandığı takdirde besin değerlerini koruyarak, lezzetli bir tatlıya, kahvaltılığa dönüşme sürecini kapsar. Ev yapımı reçeller, doğal açıdan daha besleyicidir ve sitemizde yer alan reçel çeşitleri de ev yapımıdır. Değişen ev yapımı reçel fiyatları, reçelin içerdiği meyve ya da sebzeye, çiçeğe göre değişiklik göstermektedir. Uygun reçel kavanozlarında saklanan ve dış etkilere karşı korunaklı bir hale getirilen ev yapımı reçelleri sitemizde inceleyebilirsiniz. Doğal, organik ve lezzetli reçeller, sizi birçok hastalıktan koruyacak ve şifa niteliğinde, kaliteli ürünlerdir. Gaziantep yöresi organik reçel çeşitlerini inceleyebilir ve sepetinize atabilirsiniz.

 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.