Lokum ve Cezerye Çeşitleri ve Fiyatları

Türk damak tadının en önemli lezzetlerinden biri olan lokum ve cezeryeler, her zevke uygun, içerdikleri doğal besinler ile sevilen tatlar arasındadır.

Sıralama seçin
Görünüm:
27,90 TL
21,90 TL
%22 indirimli
24,90 TL
17,90 TL
%28 indirimli
24,90 TL
17,90 TL
%28 indirimli
Toplam 25 ürün görüntüleniyor.

Çay ve kahvenin yanında keyifli bir şekilde tüketilen, yüksek besin değerleri ile sağlığımız açısından faydalı ve tadına doyum olmayan lezzeti ile, vazgeçilmez tatlılar içinde yer alan lokum ve cezeryeler, keyifle tükettiğimiz ürünler içinde yer alıyor. Yörelere göre farklı kavurma teknikleri ve kesim modelleri ile karşımıza çıkan lokumlar ve cezeryeler, Gaziantep yöresinde geleneklere uygun bir şekilde ve tamamen doğal, organik ürünler kullanılarak üretilmektedir.

Lokum çeşitleri

Lokumlar, damak tadına hitap edecek şekilde, farklı bileşenler içermektedir ve farklı insanların zevklerine uygun, birçok çeşit içerir. İçerdikleri özel, doğal aromalar sayesinde lokumlar, gün içerisinde tatlı ihtiyacınızı karşılarken size enerji veren, zihnin gelişimine katkı sağlayan ve yüksek besin ve enerji değeri içeren seçeneklerdir. Lokum seçenekleri içinde, Türkiye’de en yaygın olanlar çifte kavrulmuş lokumlar, kuş lokumu, cevizli ve fındıklı lokumlar, Antep fıstıklı lokumlar, Hindistan cevizi, limonlu ya da farklı meyveler kullanılarak üretilmiş lokumlardır. Lokum seçenekler, içerdikleri meyve ve diğer besinlere göre taşıdıkları aromalar sayesinde, sofraların vazgeçilmez ürünleri, misafirliklerin de en sevilen ikramları içinde yer alır. Lokumlar, bayramlık olarak da en çok tercih edilen lezzetler arasındadır.

Lokum nasıl yapılır?

Lokumlar, yörelere özgü farklı yapım teknikleri içermektedir. İçeriğinde su, nişasta, şeker yer alan lokumlar, geleneksel olarak yüzyıllardır farklı üretim teknikleri ve farklı bileşenler ile bugüne gelmiştir. En çok sevilen ve tercih edilen lokumlar arasında, Gaziantep’in yöresel ürünlerinden olan Antep fıstıklı lokumlar yer almaktadır. Bunun dışında Antep’te üretilen geleneksel lokumlar içinde, diğer lokum seçenekleri de yer alır. Lokum fiyatları, lokumun içerdiği ürünlere ve lokum yapım modellerine göre, lokumun gramajına göre değişir. Lokum fiyatlarını incelemek için ürünlerimizin detay sayfalarına girebilirsiniz.

Cezerye faydaları

Bir diğer doğal bir lezzet olan ve Anadoluda asırlardır tüketilen özel bir lezzet olan cezerye, faydaları saymakla bitmeyen bir enerji deposudur. İçerdiği A ve C vitaminleri sayesinde yüksek bir vitamin potansiyeli içeren cezeryeler, göz ve kalp sağlığı için oldukça faydalı ürünlerdir. Cezeryenin, cinsel gücü de artırdığı, yüzyıllardır bilinen bir gerçektir ve bu doğal tatlı, bu anlamda da tercih edilmektedir.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.