" />

Bakır Havan Ürünleri ve Fiyatları

Havanlar, mutfağımızda asırlık bir gelenek olarak, halen tercih edilen, aile yadigarları olarak kullanılan özel ürünlerdir.

Sıralama seçin
Görünüm:
Toplam 1 ürün görüntüleniyor.

Havanlarda ceviz ya da başka gıdaları döverek, inceltebilir ve yemeklerde, tatlılarda kullanmak için hazır hale getirebilirsiniz. Bakır pirinç döküm havanlar, Türk mutfağının olmazsa olmaz ürünleri arasında halen kullanılan, önemli gereçlerdir. El yapımı olan bu ürünlerde, ustaların atadan gelen sanat olarak ortaya koyduğu kaliteli havanlar, yalnızca sizin değil, gelecekte çocuklarınızın da kullanacağı özel ürünlerdir.

Bakır havan nasıl temizlenir?

Bakır havanların temizliği, renk değiştirecek kadar güçlü kimyasal içeren deterjanlar ile yapılmamalıdır. Bakır pirinç havanlar, sıvı bulaşık deterjanı ile yumuşak bir şekilde temizlenebilir, ardından da su ile durulanır. Bakır pirinç havanları bulaşık süngerinin sert tarafı ile temizlemek ürüne zarar verebilir. Bundan dolayı temizliği yalnızca süngerin yumuşak tarafı ile yapmanız gerekmektedir. Havanların temizliğinde, bulaşık teli de asla kullanılmamalıdır.

Bakır havan ne için kullanılır?

Bakır havanlar, yalnızca ceviz kırmak için değil aynı zamanda fındık, badem kırmaya, sarımsak soğan ezmeye de yararlar. Bakır havanlar bu anlamda, mutfak alanındaki tüm teknolojik gelişmelere karşın Türk mutfağında geleneksel bir ürün olarak yerini korumayı başarmıştır. Bakır havanların fiyatları ebatlarına göre değişkenlik göstermektedir. Bakır havanların boyutları, bakır havanın yalnızca havan ya da tokmak da olan bir set olarak satılması fiyatı etkileyebilir. Ancak unutulmamalıdır ki bakır havanlar el işçiliği ile yapılmış olan özel ürünlerdir. Tüm bakır ve pirinç ürünlerde olduğu gibi havanlar da, uzun yıllar boyunca kullanılacak, aile yadigarı olarak nesilden nesile bırakılacak kalitede ürünlerdir. Gaziantep yöresinin özel bakır ve pirinç işleme sanatı ile ortaya çıkan bu güzel ürünleri, online alışveriş avantajı ile sizlere sunuyoruz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.