" />
Gaziantepten Mutlaka Alınması Gerekenler
02.05.2019
Zanaatkarların şehri olan ve tarih kokan mesleklerin ve ürünlerin yaşatıldığı yerlerden birisi olan Gaziantep, son yıllarda adını dünya çapında duyurmaya devam ediyor. Yerli ve yabancı turistlerin rağbet gösterdiği tarihi atölyeler ve mekanlar gün geçtikçe kapasitesini arttırmaya başladı. Sizlerde mutlaka gelirseniz öneride bulunacağımız ürünlerden almadan ayrılmayın.

BAKIR ÜRÜNLER
7'den 70'e herkesin çok sevdiği el işi bakır ürünler, bu şehir için ayrı bir önem taşımaktadır. Bakırcılar çarşısı ile milyonları ağırlayan Gaziantep'te atölyelerde üretilen binlerce ürün her geçen gün çeşitliliği arttırmaya ve ilgi odağı haline gelmeye devam ediyor. Ziyaretinizde mutlaka uğramalı ve almalısınız.

SEDEF İŞLEMECİLİĞİ
Sedef midye, istiridye gibi deniz hayvanlarının kabuğunda meydana getirilene sanata dönüştürülen bu ürünler, çeşitlilik ve görünüş bakımından sizi cezbedebilir.. İpek yolunun olması bizlere böyle bir sanaatın oluşmasında yardımcı olmuştur.

YEMENİ ÜRÜNLER
Tamamen el yapımı olan ve herhangi bir fabrikasyon kullanılmayan unutulmaya yüz tutmuş ancak Gaziantep'te yaşatılan bu ürünler, son yıllarda hak ettiği değeri görmeye başladı.  Manda, sığır, oğlak, keçi ve koyun olmak üzere toplamda 5 farklı hayvan derisinden üretiliyor ve yapımı tamamen el işçiliği ile yapılmaktadır. Mutlaka alınması gerekenlerde 3.sırada kendine yer buluyor.

OLMAZSA OLMAZLARDAN BAKLAVA VE FISTIK
Dünya genelinde adından söz ettiren bir tatlı! Gaziantep denilince akla ilk gelenlerden olan baklava, yüzyıllardır aynı lezzetini ve şeklini korumaktadır. Usta ellerden muhteşem bir lezzeti almadan mutlaka gitmeyin....

ANTEP FISTIĞI
İçerisine girdiği her şeyin lezzetini bambaşka bir yere götüren fıstık, şehir dışı ve dünya genelinde nam salmış bir üründür. Halen Türkiye'nin büyük bir bölümüne Antep'ten gitmekte olan fıstık, bir çok yemek ve tatlıda kullanılmaya devam etmektedir. Hem iç, hem kuruyemiş olarak ve yazında taze ben ismi ile herkesin damak tadına uyan Antep fıstığından mutlaka almadan gitmemelisiniz. 

Mutlaka alınması gerekenlerde bir sonraki bölümümüzde görüşmek üzere...

(Not: Gaziantep'ten alıp gittiğiniz ürünleri beğenip tekrar almak isterseniz üzülmeyin! Çünkü hemen gaziantepten.com'a tıklayarak anında sipariş verebilir ve kapınıza getirebilirsiniz.)
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.