Kuru Bakliyat Fiyatları

Türk yemek kültüründe en çok tercih edilen yemekler, ağırlıklı olarak kuru bakliyat seçenekleri ile yapılan yemeklerdir.

Sıralama seçin
Görünüm:
Toplam 20 ürün görüntüleniyor.

Kuru bakliyatlar, besleyici özelliklerinin yanı sıra birçok hastalığa iyi gelen, doğal antibiyotik olarak adlandırılan özellikleri de beraberinde getirir. Mutfağımızdan eksik etmediğimiz kuru bakliyat seçenekleri içinde bulgur, fasülye, buğday, mercimek, pirinç, nohut, kırmızı mercimek, börülce gibi ürünler yer alıyor. Yemeklerinizde gönül rahatlığı ile tercih edebileceğiniz, organik bir şekilde elde edilen birbirinden kaliteli kuru bakliyat seçeneklerini, Gaziantepten olarak sizlere en uygun fiyatlar ve yüksek kaliteli ürünlerle, şık ambalajında sunuyoruz.

Kuru bakliyatın Türk mutfağındaki yerini, çok sevdiğimiz kuru bakliyat yemekleri ile anlatabiliriz. Kuru bakliyat yemekleri içinde yer alan kuru fasülye, mercimek çorbası, mercimek köftesi, bulgur pilavı, içli köfte, bulgur köftesi, etli nohut gibi yemekler, Türk mutfağının en sevilen lezzetleri içinde bulunmaktadır.

Kuru bakliyat çeşitleri nelerdir?

Kuru bakliyatlar, Türk mutfağının ana öğesi olan ve besin değeri yüksek, faydalı gıdalardır. Kuru bakliyatları sulu yemek olarak kullanabileceğiniz gibi, salatalar içinde de kullanabilirsiniz, gerektiğinde ara öğün olarak da tercih edebilirsiniz. Besin değeri en yüksek ve sağlık açısından en faydalı kuru bakliyatları, Antep yöresine özgü olanlar başta olmak üzere sıralamak gerekirse ince bulgur, şehriyeli bulgur, kırmızı mercimek, börülce, köftelik ya da pilavlık bulgur, sarı mercimek, siyah mercimek olarak sıralayabiliriz. Bunların dışında yemeklik nohut, esmer bulgur, kuru fasülye, yeşil mercimek, baldo pirinç ve kepekli bulgur gibi kuru bakliyatlar da, yemeklerde sıkça tercih edilen besleyici ürünler içinde yer alır. Gaziantepten olarak, toprağı bereketli Güneydoğu Anadolu’nun en leziz kuru bakliyatlarını, organik standartlarda üretilen kaliteli bakliyat ürünlerini, size şık ambalajı ile sunuyoruz ve Türkiye’nin her noktasına kargo ile gönderiyoruz.

Kuru bakliyat fiyatları

Kuru bakliyat ürünlerinin fiyatları, ürünün tipine göre değişkenlik göstermektedir. Bunun dışında ürünün gramajı da kuru bakliyat fiyatlarının belirlenmesi noktasında etkili olmaktadır. Örnek vermek gerekirse pilavlık bulgur ile iri pilavlık bulgurun fiyatı yakın iken, köftelik ya da içli köftelik bulgurun fiyatı daha farklı olabilmektedir. Bunun dışında mercimek grubunda da, sarı mercimek ile siyah mercimek fiyatları farklıdır. Kuru bakliyat kategorimizde listelenmiş olan, birbirinden lezzetli ve besleyici, Gaziantep’e özgü kuru bakliyat seçenekleri içinde ürünlere göz atabilir ve sepetinize atarak satın alabilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.