Yemeni Ayakkabı Modelleri ve Fiyatları

Ayakkabıda geleneksel ve kültürel bir değer dendiğinde, akıllara Gaziantep’in yöresel el dikimi ayakkabısı yemeni gelmektedir.

Sıralama seçin
Görünüm:
Toplam 23 ürün görüntüleniyor.

Yemeninin tarihi, 500 yıldan daha fazladır ve yüzyıllardır, Gaziantep’te üretilen özel, el dikimi ayakkabıcılık ustalığı ile bugünlere gelmiştir. Kendine has yapısı ile, tamamen doğal malzemeden yapılan ve el emeği ile, el dikimi ile üretilen yemeniler, birçok önemli özelliği bulunan doğal bir üründür.

Ayakkabıda neden yemeniyi tercih etmelisiniz?

Günümüzün endüstriyel olarak milyonlarca adet üretilen ayakkabılarından ziyade, Gaziantep’te deriden ve el işlemesi ile üretilen yemenilerin tercih edilmesi, size birçok avantaj sağlar. Asırlardan bugüne gelen yemeni geleneği, tamamen doğal malzemeden yapılmıştır ve sağlığınızı asla tehlikeye atmaz. Yemeniler, bu özelliğinden dolayı ayak kokusuna, ayaklarda nasıra ve diğer ayak hastalıklarına imkan vermez. Gaziantep yemenisi, kendine has yöresel, kültürel dokusunun dışında ayak sağlığı için de son derece önemli bir üründür.

Yemeni modelleri

Yemeniler, 500 yılı aşkın bir geleneği beraberinde getirseler de, model ve kullanım amacı olarak ihtiyaç duyulan alanlarda tercih edilebilecek bir ürün çeşitliliğini de sunuyor. Sandalet olarak kullanılan yemeniler dışında, günlük kullanılan yemeniler, ayakkabı yemeniler, çocuk yemeniler, motifli yemeniler bu seçenekler arasındadır. Dikişli ya da tek dikişli yemeni modelleri, bay ve bayan yemeni modeli arayanlar için ideal seçeneklerdir. Renk skalası oldukça geniş olan Gaziantep yemeni modelleri içinde, siyah deri yemeniler, beyaz, kırmızı, mavi, yöresel motifli yemeniler de tercih edilmektedir. Yemeniler tek dikişli, üç dikişli gibi dikiş modellerine göre de farklılıklar içerir.

Gaziantep yöresinin geleneksel ürünlerini sunduğumuz sitemizde ayakkabı yemeni modellerini inceleyebilir, yemeni fiyatları konusunda bilgi alabilir, dilediğiniz yemeni modelini sepetinize atarak online alışveriş ayrıcalığı ile anında sipariş verebilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.