Antep Fıstığı Çeşitleri ve Fiyatları

Ülkemizde en çok tercih edilen kuruyemişler arasında yer alan Antep fıstığı, insan sağlığı için birçok fayda içeren özel bir besindir.

Sıralama seçin
Görünüm:
Toplam 50 ürün görüntüleniyor.

Yağ oranı düşük bir kuruyemiş olan Antep fıstığı, içerdiği vitamin zenginliği ve eşsiz lezzetinden ötürü en sevilen kuruyemişler içinde. Antep fıstığının faydalarını, içerdiği vitaminleri ve iyi geldiği hastalıkları biliyor mususunuz? İşte Gaziantep dendiğinde akla gelen, adeta bir doğal şifa olan Antep fıstığının faydaları ve özellikleri.

Antep fıstığının çeşitleri

Türkiye’de ilk defa Gaziantep’te üretilen Antep fıstığı, sakız ağaç ailesine bağlı bir kabuklu meyve olarak da geçer. Antep fıstığı, dünyada farklı ülkelerde de yetiştirilmesine rağmen, en iyi Güneydoğu Anadolu’da yetişir ve buradaki Antep fıstığı ün salmıştır. Antep fıstığının meşhur çeşitleri arasında Tekin Antep fıstığı, Barak yıldızı Antep fıstığı, Halebi Antep fıstığı, Ohadi Antep fıstığı ve Siirt Antep fıstığı çeşitleri yer almaktadır. Antep fıstığının en çok tercih edilen, en leziz seçenekleri ise, doğal antibiyotik olarak adlandırılan mucize kuruyemişin kalbi olan Gaziantep’te üretilir.

Antep fıstığının faydaları

Tatlılar içinde sık tercih edilen Antep fıstığı, içerdiği zengin vitaminler açısından faydalı bir kuruyemiş. A, C ve E vitaminini normal düzeyde içeren Antep fıstığında, ciddi miktarda B vitamini vardır. Birçok rahatsızlığı önlemenize yardımcı olacak B6 vitamininin yoğun olduğu bir kuruyemiş olan Antep fıstığı, önemli mineralleri barındıran ve vücudunuzun bu minerallerin eksikliğini çekmemesini sağlayan bir besindir. Sadece küçük bir bardak içinde Antep fıstığı, vücudunuzun günlük bakır minerali ihtiyacının yüzde 44’ünü, manganez ihtiyacının yüzde 15’ini, fosfor ihtiyacının yüzde 20’sini, potasyum ve magnezyum ihtiyacının ise yüzde 10’undan fazlasını karşılamanızı sağlar.

Antep fıstığı hangi hastalıklara iyi gelir?

Vitamin ve mineral açısından zengin bir besin olan Antep fıstığı, birçok hastalığa karşı vücudunuzun yanında, önemli bir besindir. Antep fıstığının iyi geldiği önemli rahatsızlıklara bakarsak, ilk sırada kalp hastalıkları gelmektedir. Antep fıstığı, yapılan araştırmalara göre kötü kolesterol düzeyini düşürücü bir etkiye sahiptir, bu da kalp sağlığınız için önemlidir. Önemli ölçüde lif içeren Antep fıstığı, sindirime de yardımcı bir besindir. Afrodizyak etkisi bulunan Antep fıstığı, erkeklerde cinsel isteği artıran kuruyemişler arasındadır. B6 vitamininden fazlaca içeren Antep fıstığı, günlük tüketim ile kandaki oksijen miktarını artıran ve dolayısı ile hemoglobinin de artmasını sağlayan bir etki ortaya koyar, bu sayede Antep fıstığını günlük olarak tüketenlerde kansızlık, anemi hastalığı da daha az görünür. Antep fıstığı diyabete, şeker hastalığına da iyi gelir. Bağışıklık sistemini güçlendiren Antep fıstığı, yaşlılığa bağlı göz hastalıklarının oluşmasını da engeller. Kansere karşı etkili bir doğal besin olan Antep fıstığı, içerdiği B6 vitamini sayesinde kanser türlerinin engellenmesine karşı faydalı bir kuruyemiştir.

Antep fıstığı fiyatları

Besleyici özelliği ile sağlığına önem verenlerin tercih ettiği, leziz tadı ile tatlıların vazgeçilmezi olan Antep fıstığı, online alışveriş imkanı sunduğumuz sitemizde farklı çeşitleri ile karşınızda. Antep fıstığı fiyatları ile ilgili bilgi almak için, kategorimizde bulunan Antep fıstığı seçeneklerini ürün özellikleri ve gramajlarına göre inceleyebilirsiniz. Bütçenize uygun, Gaziantep’ten en kaliteli Antep fıstığı fiyatları ürünlere göre değişkenlik göstermektedir. Kaliteli ambalajında, bahçeden evinize sunduğumuz Antep fıstıkları ile sofralarınızı şenlendirin, sağlığınız için bir adım atın.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.